info@balticpictures.lv | +371 26154494
arhitektūras fotogrāfs

10 vienkārši padomi, kas palīdzēs jums radīt labākas nekustamā īpašuma fotogrāfijas

Pētījumi rāda, ka gandrīz deviņi no desmit cilvēkiem, meklēt nekustamos īpašumus sāk internetā. Pateicoties globālajam tīmeklim, pāris minūšu laikā varam apskatīt vairākus objektus, salīdzināt cenas, izdarīt secinājumus. Pirmo iespaidu mēs iegūstam tikai dažu sekunžu laikā un tik pat ātri arī pieņemam lēmumu.

Kā izcelt un radīt interesi par savu īpašumu, ja sludinājumos jau ir simtiem vienādu tādu pašu dzīvokļu? Atbilde viena: ar kvalitatīvām, gaišām un uzrunājošām fotogrāfijām. Jo kad mēs internetā izliekot dzīvokļa, mājas vai biroja telpu sludinājumu, izīrējam vai pārdodam bieži vien ne tikai vienkārši telpas, bet gan sapni. Vienam tas būs sapnis par mājīgu vienistabas dzīvokli uz studiju laiku, citam tās būs jaunās ģimenes mājas, nākamajam radoša darbnīca jauniem mākslas darbiem.

Lai iegūtu profesionālas jūsu nekustamā īpašuma fotogrāfijas ir nepieciešamas gan speciālas zināšanas, gan speciāla fototehnika. Taču ne visos gadījumos mēs varam atļauties noīrēt profesionāli. Šie foto iesācēju padomi palīdzēs jums radīt daudz izteiksmīgākas un profesionālākas fotogrāfijas jūsu mājas vai dzīvokļa pārdošanas sludinājumiem.

Iesaka  interjera fotogrāfs Vilnis Slūka :

 

1. Izmanto fotokameru ar platleņa objektīvu 

Tuvu nofotografēta telpa derēs tikai mēbeļu reklāmām, bet ne interjera fotogrāfijā, jo fokusam ir jābūt uz pašu dzīvojamo telpu. Tas nozīmē, ka mums ir jāatkāpjas pēc iespējās tālāk un jācenšas ietvert kadrā pēc iespējas vairāk. Lai ietvertu kadrā pietiekoši daudz telpas, fotoaprātam būtu jābūt aprīkotam ar kā minimums ar objektīvu, kura fokusa attālums ir 24 mm. Lai to paveiktu, nav jāmeklē spoguļkamera, jo ir nopērkami arī izmēros mazākās hibrīdkameras ar platleņka objektīviem. Piemēram: Nikon 1 J1, Sony NEX sērija

 

2. Lieto statīvu

Statīvs ir obligāts aprīkojums jebkuram interjera vai arhitektūras fotografētājam! Bez kameras, tas ir otrs svarīgākais aprīkojums, kas ietekmē fotogrāfiju kvalitāti. Ja neizmantojat spoguļkameras, tad jums pietiks ar pašu vienkāršāko un lētāko statīvu. Priekšrocības, ko varam iegūt fotografējot ar statīvu:

Iegūsiet tikai skaidrus attēlus, nevis miglainus un izplūdušus, jo vairs nav nozīmes cik jaudīga ir jūsu fotokamera vai cik liels ir apgaismojums telpā

Iegūsiet attēlus ar asuma dziļumu visā plaknē, nevis fotogrāfijas, kurās priekšplāns ir ass, bet aizmugurējais plāns neass un izplūdis.

Ērti veikt fotografēšanu no zemākiem skatu punktiem. Nekustamo īpašumu fotogrāfijā vizuāli veiksmīgākas ir fotogrāfijas, kas veiktas no zemāka redzes punkta ( 1- 1,5 m )

Varēsiet veikt panorāmas fotografēšanu. Šobrīd jau ir pieejami fotoparāti, kuriem ir iebūvēts panorāmas foto algoritms. No jums tik vien tiek prasīts, kā precīzi izpildīt sekojošos kadrus, un pārējo izdarīs kamera.

 

3. Iemācies fotografēt diafragmas prioritātes režīmā

“Auto” režīmā jūs arī variet iegūt labus attēlus, bet tas nederēs, ja gribsiet iegūt attēlus ar pietiekošu assuma dziļumu. A vai AV režīmā izvēlieties difragmas atvērumu lielumu ne mazāku par F8 – F11. Tas nodrošinās gan maksimālo asumu, gan pietiekošu asuma dziļumu. Piebildīšu, ka bez statīva tas nav paveicams.

 

4. Neizmanto iebūvēto zibspuldzi

Pēc iespējas cenšaties neizmantot fotokameras iebūvēto zibspuldzi, jo visbiežāk panāksiet tikai neglītas ēnas, nesalāgotas gaismas temeperatūras un plakanu attēlu. Vislabākās gaisma ir dienasgaisma kas ienāk no logiem, vai pašas telpas apgaismojums, kas ļaus radīt jums reālo telpas sajūtu. Lielāka problēma šeit ir milzīgā gaismas intesitātes atškirība starp dienasgaismas izgaismotajiem logiem un pašu telpu, kā rezultātā vai nu tiek pārgaismoti logi, vai nepietiekoši izgaismotas telpas. Iesaku jums to aizmirst un atstāt šo problēmu profesionāļu rokās. Bez speciāla papildus apgaismojuma vai īpašām attēla apstrādes metodēm, jūs nekad to nepanāksiet. Tātad jums ir tikai divi varianti: pārgaismot logus vai nepietiekoši izgaismot telpu. Vienmēr izvēlaties pirmo variantu, jo pirmkārt skatītājam interesē kas atrodas telpā, nevis aiz loga, un otrkārt vienmēr labākas būs gaišas un saulainas fotogrāfijas, jo tās rada dzīvespriecīgāku iespaidu un attiecīgi pozitīvākas sajūtas skatītājā.

 

5. Iemācies pareizi regulēt baltās krāsas balansu

Pat pašai vienkāršākajai fotokamerai var regulēt baltās krāsas balansu, jeb kādā nokrāsā būs jūsu fotogrāfija. Ne visām fotokamerām automātiskais režīms AWB strādā labi. Visbiežāk izmantojot automātikso režīmu mēs iegūsim aukstas (zils) nokrāsas fotogrāfijas, kas nav labi, jo rada aukstuma un nemājīguma sajūtu. Mūsu uzdevums ir radīt fotogrāfijā mājīguma un siltuma sajūtu, tātad vienmēr labāk lai uzņemtā fotogrāfija ir “siltāka”, nekā ar zilo nokrāsu.

Fotografējot māju no ārpuses saulainā laikā, iesaku lietot režīmu, kas apzīmēts ar saulīti. Saulainā laika šis režīms vienmēr strādās labāk par automātikso. Savukārt fotgrafējot iekštelpās, eksperimentējiet ar piedāvātajiem režīmiem, jo ne vienmēr telpu apgaismo tikai viens gaismas avots. Visbiežāk tā ir miksēta gaisma, kur kāda no gaismām ir pārākumā.

 

6. Sakārtojiet telpas

Interjera fotogrāfijā tiešām mazāk ir vairāk. Jūs pat nevarat iedomāties, cik lielā mērā lieki priekšmeti kadrā spēj pārvērst fotogrāfiju līdz nepazīšanai. Tātad, pirms bildēšanas sakārtojam telpas, piemēram, virtuvē aizvācam visus netīros traukus, no ledusskapja noņemam magnētiņus un uzlīmes, kā arī aizvācam no kadra visas personīgās lietas, lai atstātu iespēju topošajam īpašniekam vietu viņa sapņu lidojumam.

 

7. Turiet horizonālās un horizonālās līnijas taisni 

Nekas nav traucējošāks mūsu uztverei kā greizas vertikālās un horizontālās līnijas attēlā. Tāpēc pirms nospiežam pogu, pārliecinamies, ka sienas mums negāžas un horizonts ir taisns, kā arī kadrā redzamās lietas ir saprotamas un neuzdod liekus jautājumus. Jāpiebilst gan, ka bez platleņa objektīva to nevar izdarīt, jo vienīgais veids kā tad iekļaut pēc iespējas vairāk objektu attēlā ir fotografēt no augsta skata punktu virzienā uz leju, kas nenovēršami sagāž horizonālās līnijas.

8. Neiekļaujam kadrā cilvēkus

Izvairieties ievietot attēlus, kur bez īpašuma ir redzami arī cilvēki. Komerciāli veiksmīgāki vienmēr būs attēli, kuros tie nebūs redzami. Kapēc? Tāpēc, ka attēla skatītājs vienmēr ieliek sevi šajā vidē un iztēlojas kā viņš tur jūtas. Šāda projekcija nav iespējama, ja telpas jau ir piepildītas ar svešiniekiem.

 

9. Pats svarīgākais attēls: mājas priekšpuse

Vaisvairāk gadījumos tieši mājas priekšpuse un ieeja tajā ir pats svarīgākais attēls, kuram ir jēga veltīt visvairāk piepūles, lai iegūtu labu attēlu. Šo attēlu tad parasti izmanto kā galveno sludinājumos, reklāmas materiālos vai virtuālajās tūrēs. Sludinājuma titulbildei ir jābūt pietiekami izteiksmīgai, efektīvai un kvalitatīvai, lai tās aplūkotājs vēlētos apskatīt vēl citas fotogrāfijas un tuvāk iepazīties ar sludinājumu. Daži padomi, kas palīdzēs jums iegūt labāku mājas priekšpuses attēlu:

Fotografējiet tikai saulainā laikā, un tad kad saule ir jums aiz muguras. Tas palīdzēs jusms iegūt dzīvespriecīgu attēlu un ar pietiekoši izgaismotu mājas fasādi.

Fotografējiet māju no leņķa. Izvairieties iekļaut attēlā piebraucamo ceļu, bet tā vietā labāk parādiet kādu koku vai zāles laukumu.

Centieties iegūt leņķi, kur redzamas ieejas durvis un pievedceļš uz tām.

 

10. Kad vairāk ir labāk. 

Ievietojiet pēc iespējas vairāk fotogrāfiju, piemēram, ja nekustamo īpašumu portālā var ievietot piecas fotogrāfijas, tad arī ievietojiet piecas nevis trīs vai četras. Izmantojiet visus iespējamos izteiksmes līdzekļus, ja līdzās fotogrāfijām var izvietot PowerPoint prezentāciju vai video materiālus, tad nenoslinkojiet un pievienojiet arī tos.

 

 

Other Posts

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.