info@balticpictures.lv | +371 26154494

10 padomi kā sagatavoties un izskatīties labi biznesa portretu fotogrāfijās.

10 padomi kā sagatavoties un izskatīties labi biznesa portretu fotogrāfijās.

1.  Pārdomājiet, ko vilksiet uz fotosesiju!

  • Nav ieteicams vilkt apģērbus ar uzrakstiem, jo ir liela iespējamība, ka fotogrāfējot portretus, daļa uzraksta netiktu iekļauts kadrā un tad tas izskatītos muļķīgi. Uzraksti ir papildus informācija, kas novērš uzmanību no paša galvenā – portreta. Jāpārdomā arī vai tā ir laba doma vilkt apģērbus ar firmas logotipiem. Logotipi mēdz mainīties, kā arī darbinieku amati. Šajā gadījumā šī fotogrāfija jums vairs nebūs izmantojama.
  • Nav ieteicams vilkt apģērbus ar sīkiem grafiskiem zīmējumi un tievām līnijām. Šie apģērbi datora ekrānos izskatās pleķaini, moira efekta dēļ. Labāk izvēlieties apģērbus ar tekstūru, nevis rakstiem.

  • Ja portretu fotosesija plānojas uz balta vai ļoti tumša fona, tad attiecīgi jāizvairās vilkt gan baltu, gan melnu apģērbu. Vienā gadījumā apģērbs saplūdīs ar fonu, otrā gadījumā viedosies milzīgs kontrasts.
  • Ļoti jāpārdomā ko vilksiet mugurā, ja bildes ir plānots pārvērst melnbaltajās fotogrāfijās.  Rozā kaklasaite ar gaiši zilu kreklu dzīvē izskatītos lieliski, bet kad šo fotogrāfiju pārvēršs melnbaltajā fotogrāfijā,  šie toņi saplūstu kopā. Tāpēc ir jāpiedomā pie kontrastiem un toņiem. Attēlotajā piemērā variet redzēt kā dažādas krāsas pārvēršas dažāda tumšuma pelēkā variācijās. Arī šajā gadījumā labāk būtu izvairīties no pilnīgi baltiem/melniem apģērbiem. Ja jūs māc šaubas pat to, ko uzvilkāt,  tad telefonā nofotogrāfējiet pats sevi un pārveidojiet bildes melnbaltā un redzēsiet kā šie toņi izskatās.  Skaties piemēru zemāk kā izskatās krāsas, ja tās pārveido par melnbaltu.

  • Gan grupu bildēs, gan individuālajos portretos ir jadomā par apģērbu toņiem un krāsām.   Nav tā ka visiem ir jāģērbas vienādi, taču krāsas nevar būt “konfliktā” ar pārējām.  Iedomājaties kā,  piemēram izskatīsies korporatīvā  mājaslapa, kurā ir publicēti kolēģu portreti, kur visiem ir mugurā apģērbi pieklusinātos toņos, bet vienam apģērbs ir sarkans vai spilgi zaļš. Ja ir iespējams, vienojieties ar kolektīvu iepriekš kādus toņu/tonalitātes apģērbus vilksiet.
  • Portretu fotogrāfijā nav ieteicams vilkt “one size” apģērbus, vai augšējās daļas apģērbus, kas vēdera daļā “krokojas”.  Velkot šādus apģērbus, pastāv risks, ka portretu fotogrāfijā izskatīsieties resnāks/resnāka kā dzīvē. Tāpat nav ieteicams vilkt kreklus/kleitas/blūzes ar īsām rokām, jo apgriežot fotogrāfiju “nogrieztās rokas” ļoti izceļās, noemot uzmanību no sejas.
  • Padomājiet arī par noskaņu ko jūs gribētu radīt. Ja gribās radīt gaišu/gaisīgu noskaņu, tad ir jāizvēlās tikai gaiši apģērbi.
  • Ja neesat pārliecināti par to ko vilkt, iesakām paņemt līdzi uz fotosesiju vairākus variantus. Fotogrāfs jums palīdzēs izvēlēties veiksmīgāko.

2. Spīdīga āda

Visbiežāk, kad portretu fotogrāfs ierodas uz Jūsu darba vietu,  viņš izveido stūri fotosesijai ar mākslīgajām studijas gaismām, lai iegūtu labas kvalitātes bildes ar pietiekamu apgaismojumu.  Tomēr viens liels mīnuss studijas gaismām ir tas, ka tas bieži vien padara jūsu ādu fotogrāfijās spīdīgu/taukainu/mirdzošu. It īpaši  vasarā.  Tāpēc sievietēm ļoti jāpiedomā pie kosmētikas. Jālieto konsīleri,  pūderi u.t.t. Un vīriešiem   ieteicams neilgi pirms fotosesiajs nomazgāt seju ar aukstu ūdeni vai arī notīrīt seju ar  bērnu mitrajām salvetēm. Tomēr ja vēlaties vislabāko  rezultātu, vienmēr iesakām izmantot profesionāla make-up speciālista pakalpojumus. It īpaši tas ir svarīgi “headshot” fotosesijās, kur īpaši labi var redzēt ādas defektus.

3. Sakārtoti mati

Cilvēkiem, it īpaši sievietēm, uz fotosesijām jāsakopj mati un vienmēr jāņem līdzi  ķemme, ja ir nepieciešamība, arī matu taisnotājs. Uz vīriešiem šī problēma mazāk attiecas,  tā kā pārsvarā tiem ir īsi mati. Bilžu pēcapstrādē ir ļoti grūti izlabot tādas detaļas kā mati, tas ir sīkumains un ļoti darbietilpīgs darbs. Ir  daudz vieglāk iegūt sakoptus, saķemmētus matus tieši pirms fotografēšanas, nevis vēlāk, pavadot ilgu laiku pie foto apstrādes.

4. Make-up

Ja tā ir profesionāla fotosesija tavā darba vietā,  jāpiedomā pie make-up.  Vislabāk izskatās profesionāls ikdienas make-up. Vakara make-up nekad nederēs fotogrāfējot biznesa portretus. Ja tu ikdienā lieto spilgtas lūpu krāsas, tad vari arī fotosesijā uzkrāsot, bet nepārspīlē izskatoties pārāk  drosmīgi/spilgti/pamanāmi, ja ikdienā tā neizskaties.  Galu galā, tas ko jūs vēlaties sagaidīt no fotogrāfa, ir jūsu foto, kurš parāda jūs no labākās puses.

5.  Brilles

Ja jūs ikdienā valkājiet brilles, un cilvēki ir pieraduši jūs redzēt ar tām, tad  neņemiet nost arī biznesa portretu fotosesijā.  Bet ja jūs valkājiet brilles tikai sēžot pie datora un cilvēki jūs reti redz ar  brillēm, tad rūpīgi pārdomājiet vai fotosesijā vilkt brilles.  Ja jūs izlēmāt nevilkt brilles, pārliecinieties, ka no brillēm nav palikuši nospiedumi uz deguna. Ieteiktu brilles novilkt  jau laicīgi.

Ja jūs fotogrāfēsities ar brillēm, tad pirms fotosesijas, brilles kārtīgi iztīriet no netīrumiem un putekļiem. Tas ir pārsteidzoši, cik daudz uz brillēm ir putekļu/pirkstu nospiedumu/skropstu mati u.t.t.. Fotogrāfijās tas viss var būt redzams.

Kad sākās fotosesija, pārliecinieties, ka  brilles ir cieši uzvilktas un nav noslīdējušas uz deguna. Jo būtiska lieta fotogrāfijās ir, lai jūsu acis pilnībā redzētos.

6. Jūsu sejas skaistākā puse

Daudzi cilvēki zin kā izskatās bildēs un kura sejas puse izskatās vislabāk.  Fotogrāfam tas ļoti atvieglotu darbu, ja jūs pateiktu to, kas Jums nepatīk sejā un ko gribat, lai fotogrāfs neizceļ.

Ja cilvēks laicīgi pasaka, ka komplekso par to, ka viena acs ir lielāka par otru, tad jāfotogrāfē tā, lai tā acs, kura ir mazāka, būtu tuvāk kameras pusei. Perspektīva padarīs to aci lielāku, un attēlā atšķirība nebūs redzama. Daudzi cilvēki komplekso arī par saviem zobiem. Ja viņi laicīgi to pateiktu, fotogrāfs izvēlētos bildes ar smaidu, kas neatsedz zobus. Nekautrējieties runāt ar fotogrāfiem kā ar ārstiem, norādot ko Jūs nevēlētos, lai izceltu. Tas mums atvieglotu darbu un  jums vairāk apmierinātu rezultāts. Nevajag kautrēties! Fotogrāfi jau to visu ir dzirdējuši ne reizi vien!

Ja neziniet kura sejas puse jums fotogrāfijās izskatās labāk, palūdziet fotogrāfam lai sakumā nobildē no abām pusē. Kad būsiet pārliecinājušies kura puse jums patīk labāk, varat jau droši turpināt, lai iegūtu ideālo fotogrāfiju.

7. Pareizais augstums

Jācenšas būt tajā pašā augstumā, kā kameras objektīvs, jo visbiežāk cilvēki no zemāka lenķa neizskatās pārāk labi. Ja esat garāks par fotogrāfu, un fotogrāfam nav līdzi uz kā pakāpties, tad labs variants kā kļūt par pāris cm īsākam fotogrāfijā, ir izplest kājas plati . Var vēl puspietupienā, bet  esot mazliet pietupis ir grūtāk un sāpīgāk nostāvēt un bildēs vienmēr būtu redzamas sāpes sejas izteiksmē.

8. Uzticēties fotogrāfam

Varam garantēt, ka  viena no pirmajām lietām ko klienti bieži saka,  kad viņus jāsāk fotogrāfēt, ir  tas, ka viņiem nepatīk fotogrāfēties, jo rezultāts viņus līdz šim vēl nav apmierinājis.  Un kamēr fotogrāfs fotogrāfē, viņi turpina nervozēt un stāstīt to, cik ļoti neapmierināti ir bijuši ar fotogrāfijām. Un beigās kadri, ko fotogrāfs ir ieguvis, ir  viņu savilktās un neapmierinātās sejas. NEDARIET TĀ! PĀRSTĀJIET RUNĀT UZ PĀRIS MINŪTĒM! Ievelciet dziļu elpu un nomierinaties.  Jūs esat drošās rokās! Fotogrāfs vēlas uzņemt Jūsu portretu no Jūsu labākās puses un grib, lai Jums patiktu rezultāts.  Vienkārši uzticaties!

Fotogrāfam ir jārunā ar klientu, lai viņš justos ērtāk un drošāk kameras priekšā.  Bet lai nav tā, ka tērzēšana sāk traucēt fotosesijai. Tāpēc svarīgākais ir sākumā iedrošināt klientu un tad koncentrēties fotosesijai.

9. Smaidīt vai nesmaidīt?

Pajautājiet sev kādās fotogrāfijās patīkat labāk, tajā kurās smaidāt, vai kurās esat nopietns?  Ar platu smaidu vai smaidu lūpām ciet?  Ja neesat pārliecināts, pajautājat fotogrāfam kā labāk izskatās! Fotogrāfs var izmēģināt dažādus variantus testa fotogrāfijām, lai saprastu kāds smaids izskatās vislabāk! No fotogrāfa puses nebūtu nepareizi prasīt, lai klients uzsmaida. Jo tad tas smaids izskatās viltots un acis nesmaida.  Tāpēc parasti fotogrāfs modelim var likt uzsmaidīt pasakot kādu joku vai  komplimentu. Šīs fotogrāfijas izskatīsies vislabāk – kad smaids ir neviltots.

10. Ieskaties spogulī pirms fotosesijas

Visbeidzot ļoti ieteicams pirms fotosesijas paspoguļoties. Fotogrāfs visdrīzāk, ka nekad tevi nav saticis iepriekš un nezin kā  tev jāizskatās. Tāpēc pirms fotosesijas jāpaskatās  spogulī vai mati nav izspūruši vai kleita nav saburzīta. Pārbaudi vai starp  zobiem nav kas aizķeries, un kaklasaite ir sakārtota.

Tu esi gatavs fotosesijai! Izbaudi procesu un iegūsti lieliskus biznesa portretus!

Other Posts

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.